Aktuálně ze SORu

 30.08.2023

Firma SOR Libchavy spol. s r.o. dodala v roce 2018 pro Patnicheski prevozi” EOOD Sliven 21 městských naftových autobusů BN 9,5 a 6 autobusů BN 10,5 v emisní třídě EURO 6.

V rámci operačního programu „Životní prostředí“ 2014–2020 bylo vyhlášeno několik soutěží s cílem zlepšení ovzduší ve městě Sliven. Vzhledem ke covidovým komplikacím v letech 2019 – 2022 byla u některých projektů prodloužena doba realizace.

Firma SOR Libchavy uspěla v následujících dvou soutěžích, které se realizují ve 3. a 4. Q. roku 2023.

Dodávka 4 elektrobusů EBN 9,5

Tato dodávka se uskutečňuje na základě vítězství v soutěži „Nákup a dodávka elektrobusů a jejich dobíjecích stanic“ v rámci projektu „Opatření k řešení dopravy jako zdroje znečišťování ovzduší v obci Sliven“, který je realizován za finanční podpory operativního programu „Životní prostředí“.

Součástí projektu je také dodávka a instalace 4 pomalých nabíjecích stanic a 2 kabelových rychlonabíjecích stanic. Elektrobusy mají dojezd cca 150 až 200 km na jedno nabití a jsou vybaveny klimatizací, kamerovým a informačním systémem dle zadání zákazníka. Elekrobusy jsou obdobně, jako dříve dodané naftové autobusy, v barevné kombinaci bílé a modré.

Dodávka 6 trolejbusů TNS 12

Dodávka šesti trolejbusů typu TNS 12  je v současné době realizována na základě obdobné soutěže jako elektrobusy s názvem “Nákup a dodávka trolejbusů “ v rámci projektu „Opatření k řešení dopravy jako zdroje znečišťování ovzduší v obci Sliven“, který je realizován také za finanční podpory Operačního programu „Životní prostředí“.

U trolejbusů nebyl požadavek na baterie pro autonomní jízdu. Trolejbusy délky 12 m jsou vybaveny klimatizací, kamerovým a informačním systémem a netypickou barevnou kombinací modré a oranžové.

Dopravní podnik Sliven (Patnicheski prevozi” EOOD Sliven) bude pokračovat v nákupech nové dopravní techniky s cílem zlepšovat úroveň přepravy cestujících a také zlepšování životního prostředí i v letech 2023 až 2027.